| MirceaHertz a întrebat:

Salut tuturor! Am o problema cu modemul RDS Huawei echolife HG8242B. Il pornesc si dupa merge doar internetun dar Tv-ul nu merge si pe modem are beculetul " CATV " care de obicei statea aprins dar acum este inchis. Nu este de la fire, le-am verificat si sunt perfect normale si bine puse.Ce sa fac? Multumesc si dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| mariusika31 a răspuns:

Pai verifiva fibra optica daca mufa este stresata sau ai tras de ea din greseala un pic nu mai merge nimic dar daca internetul merge iar tv-ul nu este oprit din firma pentru neplata sau alte probleme... Garantez ca nu are de unde sa fie decat din firma, lucrez la rds si stiu deci poti suna la ei sa te interesezi ce s-a intamplat pentru ca un lucru este sigur daca se rupea fibra optica sau mufa nu mai mergea absolut nimic