| kosmynaky a întrebat:

Salut Tuturor! Am si eu o mica problemabig grin. Am reinstalat azi windowsul (XP), am instalat si driverele tot. Pana aici totul ok. Deschid calculatorul si sonorul merge perfect. Dupa un timp (5-15min) nu mai merge (bara de jos care e albastra se face alba cateva secunde dupa care revine dar dupa ce revine se duce si sonorul). Cel mai culmea este ca nu merge sonorul pe net, jocuri, winampstraight face. Daca de exemplu imi da o eroare sau ceva merge, iar daca dau restart merge din nou bine pentru un timp. Ma poate ajuta cineva sa-l fac sa nu mai trebuiasca sa dau incontinuu restart?big grin Promit funda tongue.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu mai instala winamp, ala e vechi mergi pe vlc player sau windows media player. Instalezi driver genius ca sa vezi ce driver iti lipseste sau le actualizezi sa mearga bine dar si tune up utilities 2013. Daca astea nu dau roade windowsul e destul de varza si imprumuti unul bun de la cineva.

12 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Ia o placa de sunet separata nu costa mult

| Gabi19971983 a răspuns:

Cred ca va trebui sa reinstalezi inca o data windowsulchiar acelasi! Iti recomand 7! funda?

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Ai placa sunet defecta, asa am aptit si eu, mergea o perioada si dupa aceea nu se mai auzea mai nimic, dadeam statia la maxim si dabia atunci se auzea in surdina, am pus alta placa sunet si a mers

| kosmynaky explică (pentru alexclaudiu2003):

Nu am placa defecta. Daca ar fi defecta nu ar mai merge dupa un restart.

| alexclaudiu2003 a răspuns (pentru kosmynaky):

Daca are un condensator umflat asa se intampla, uitate la ea si vezi

| kosmynaky explică (pentru alexclaudiu2003):

Si tu chiar crezi ca eu stiu ce-i ala? laughing

| sdhashsah a răspuns:

Driverul pentru sunet e bun, este pentru xp.

| kosmynaky explică (pentru sdhashsah):

Nu inteleg ce vrei sa spui.

| sdhashsah a răspuns (pentru kosmynaky):

Adica driverul acela care l-ai instalat la sunet este sigur pentru xp, ca poate sa difere.du-te pe pagina producatorului si ia ultimele drivere si incearca asa.Ai incercat sa scanezi sa vezi daca nu e vorba de un virus, asta in cazul in care nu ai formatat tot hardul.

| xAlvin a răspuns:

Poate nu e bun Driver'ul.
Cu bara de jos care ti se face alba sa nu ai proble cu placa video sau sa nu fie din cauza monitorului

| Coco5 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si habar nu am ce arecryingcrying asa ma deranjeaza!

| Chirciu_Andrei_1975 a răspuns:

Nu l-ai instalat corect