| Oanaeu56 a întrebat:

Salut tuturor, am un laptop Hp Compaq presario cq60, el porneste dar pe ecran nu apare nimic doar putin alb pe la margini de la lumina, l-am dus la reparat, tipul nu stia exact ce are dar mi-a cerut 400 lei reparatia si am acceptat fiindca nu stia nici el ce are, am mai cautat pe net informatii si s-ar putea sa se fi ars placa de baza, sau doar procesorul sau doar placa video, infine, tot una e... laptolul are 5 ani la mine si nu mai functioneaza de 2 ani, pot sa-l vand oare cu 500 de lei? piesele ar fi, ecranul, bateria, incarcatorul, 4 Gb ram ddr 3, butoane la tastatura...

ce-as putea face cu el sau ce-as mai putea vinde din el?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Ar fi o pierdere daca l-ai vnde pe 500 lei pentru ca piesele sunt destul de bune. Iti recomand sa te duci la un service autorizat, oameni specializati in asa ceva, nu la acel '' tip ''. Daca acelui tip i-ai dat 400 ron la service poate ti-l repara la acelasi pret si poate si mergea happy