| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor am un laptop pe Windows 7 32 de biti si 4 ram memorie Mie la proprietăți îmi arată ca 2, 88 sunt utilizabili, iar acum de ceva timp am aflat ca pe 32 B nu recunoaște mai mult de 3 ram si. Pe 64 nu mai apare problema, dar pe un anumit joc cale merge 60 FPS in momentul in care ma pun pe 64 de biti atunci va merge mai bine jocul sau cu mai mult FPS? Se a vedea vreo diferența? Ori pe 32 este doar un bug vizual chestia cu 2, 88 uitilizabili?

2 răspunsuri:
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Instaleaza sistem de operare in 64 bit sa vada ramii toti

| amazonul11 a răspuns:

Baga-ti pe 64 B deoarece o sa iti recunoasca toata memoria ram si da daca iti recunoaste tot reamul o sa iti mearga jocurile mult mai bine deoarece o sa ai 4 gb nu 2.88 gb