| razvan150596 a întrebat:

Salut tuturor as avea o intrebare,
as vrea ca cine stie sa imi explice mai pe scurt si pe inteles,
de exemplu : ce este, cu ce te poate ajuta un procesor daca ai
Procesor Grafic?
exemplu : " Procesor Grafic: Intel HD 4400 ",
FUNDA!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul grafic este ''placa video'' integrata din procesor. Unele calculatoare / laptopuri nu au si o placa video dedicata, si folosesc ca placa video acel chip grafic din procesor. Ele de asemenea nu au o memorie proprie ca o placa video dedicata, ci se ajuta de memoria ram.

| razvan150596 explică (pentru Jipa95):

Iti multumesc!
Mi-ai fost de folos, ai funda big grin!
O zi frumoasa in continuare big grin.

1 răspuns: