| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! As dori si eu sa reinstalez windowsul si problema mea este urmatoarea: Am si eu niste poze si fisiere din calculator care nu le pot parasi si sunt greu de refacut. Nu exista o metoda de a salva anumite fisiere fara ajutorul unui stick deoarece l-am pierdut si de aia intreb pot salva ceva ca si cum ar ramane in calc. dar eu de fapt cand reinstalez windowsul sa le repun inapoi pe calculator Se poate? Daca sunteti siguri si ati incercat si voi spuneti aici ce ati facut si cum se face pas cu pas si puteti primi o fundita big grin Multumesc pentru ajutor!big grin

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Ai putea pune acele "fisiere importante" pe un CD/DVD sau le poti muta simplu in partitia D, astfel ele nu se vor pierde. Cand bagi windows-ul formatezi numai partitia C, in felul acesta partitia D va ramane complet neschimbata.
Succes! happy

6 răspunsuri:
| Sinedd a răspuns:

Cumpara-ti cd-uri si salveazale acolo.

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna
poti sa le incarci pe un stick
si asa nu se vor mai pierde.
love struck

bafta

| aniiledha a răspuns:

Le poti pune pe CD.

| Insidee a răspuns:

Cumpara-ti si tu un CD, e 1 leu straight face Sau daca nu, pune-le pe alta partitie, ca daca reisntalezi win. formatezi numai C:\

| gabrielgypps a răspuns:

Calculatorul tau are un hard disc in cutia lui.insa el poate vii impartit virtual in 2 sau mai multe.
daca intrii la my pc o sa vezi probabil hardisc (C) si hard disc (D) deci ceja sunt 2 repartitii.
trebuie sa muti tot ce nu vrei sa nu pierzi de pe discul unde vei instala windows-ul. la instalarea programului va trebuii sa alegi pe care disc sa faci instalarea.atunci alegi discul gol, adica fara pozele tale.
se mai poate incarca tot pe http://www.fileshare.ro/

| eeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Salut cum poti salva date 1 le ulodezi pe un sit cauta pe google uplod vei gasi eu asa am facut 2 le salvezi pe un micro sd, cd rom dvd rom etc bafta