| razvan150596 a întrebat:

Salut tuturor! azi m-am hotarat sa pornesc pcul vechi sa ii instalez un windows sa vad daca mai merge. pcul de mult timp nu l-am mai folosit dar, nu a avut probleme cu cat ca este model vechi il rulam pe windows 7 fara probleme.Am instalat windowsul am aranjat totul prin el... si dupa vad in my computer ca nu imi recunoaste un hdd este in el 2. 1- 80 gb windows. 2-160 gb diferite date. cel de 160 nu il mai recunoaste. In bios le recunoaste pe ambele... si la instalearea windowsului cand alegi partitiile il recunoaste. dupa ce ii pus windowsu in my computer nu il recunoaste dar, daca ma uit la device manager le recunoaste pe ambele, eu nu imi pot da seama ce poate fi probleme dealungul anilor am mai intalnit probleme de pc dar aici m-am blocat nu stiu ce poate fi. poate am sa schimb windowsul sa incerc.Dau funda celui care ma lamureste. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Raizen07 a răspuns:

Incearca sa le schimbi! Pune windows-ul pe Hdd cu 160 gb fara sa-l formatezi sau partitionezi.
Poate merge, poate nu!
Bafta

| razvan150596 explică (pentru Raizen07):

Multumesc de sfat, era si asta o incercare sa zic. Am rezolvat problema, am intrat in bios si am vazut ca pe hdd-ul de 160 arata semnul exclamarii, si am decis sa leg si HDD de 160 pe cureaua pe care este si Hdd-ul de 80 si asa a mers, problema fiind curelele ii modelul vechi. ATA sau cum ii zice. recunostea HDD-ul dar nu cum trebuia din cauza curelei. ai funda pentru ca m-ai sfatuit happy mersi frumos.

1 răspuns: