| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor, de ceva timp ma bate gândul să cumpăr o consola Xbox 360 elite 500GB dar nu stiu daca ar fi mai buna decât PC-ul, la PC am următoarele specificații tonguerocesor I3-2100Sandy Bridge, Ram 8GB 1333Mhz, Placa Video Nvidia GTX 650TI Boost.
Tot ce vreau e o experienta de gaming mai fluenta si cat mai puține Frame-drops.Ar merita sa iau acel Xbox 360? sau I7.Multumesc de răspunsuri, chiar sunt total nehotărât si nu stiu de ce ar fi capabil Xbox 360.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Xbox 360 e fosta generatie de console...

La PC macar mai poti face un upgrade, dar consola asta e deja mult prea depasita.
Pastreaza-ti banii si ori fa un upgrade la PC, ori cumpara o consola din noua generatie.
Xbox one, PS4 sau PS4 Pro

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xbox 360 nu e capabil de nimic.
Iati un ps4 pro daca ai bani.

| Iugas a răspuns:

Compari mere cu pere.
Xbox 360 este in acest moment la fel de actual ca procesorul tau happy
Probabil il gasesti mai ieftin (cu tot cu accesorii si jocuri)decat un i7. Gandeste-te si daca merita upgrade-ul la PC. Ai suficient ram? Ai placa video ok? suporta placa ta de baza upgrade-ul...etc.

| RadXx a răspuns (pentru Iugas):

Da,placa de baza este si ea ok, ram-ul este destul de în regulă.