| Andrei9923 a întrebat:

Salut tuturor. Ieri mi-am cumparat un telefon Allview x2 soul lite de pe eMAG. Cum l-am deschis mi-am facut cont de magazin play si am încercat sa instalez orice joc, messenger etc. Cand apas pe butonul instalati îmi scrie ceva, dau acceptati si îmi apare se descarca..., si nu îmi apar mb cum cresc si cum s-a instalat.în bara de sus îmi apare aplicatia care nu face nimic si în dreapta scrie pauzat. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Trickster a răspuns:

O sa iti spun mai multe variante: Dal la setarile din fabrica! Daca nu merge fa-ti alt cont google! Nu merge nici asta? Verifica memoria! Incearca sa faci poze la telefon! Daca iti cere sa bagi un card SD inseamna ca e un telefon care cere Card SD! Sunt unele telefoane de genul asta! Daca nu merg aceste lucruri inseamna ca problema e de la google! Mie mi s-a intamplat sa am probleme de la Google! Asteapta cateva zile si pana atunci descarca aplicatii de pe aptoide sau alte magazine preinstalate! Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In final trimite-l la reparat. Asa am patit si eu cu un Allview P6 Energy. L-am trimis de 3 ori pana a fi bine.

| MOvidiu a răspuns:

Daca problema persista, dai o resetare din fabrica.
Setari-Creare copie de rezerva si resetare

| Andrei9923 explică:

Am incercat tot ce mi-ati sugerat dar nu a mers. L-am trimis inapoi la Emag si acum mi-am luat altul.