| Benyamin173 a întrebat:

Un hdd segate sau un hdd barracuda de 1tb?

8 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Seagate BarraCuda sau un hdd hibryd:
https://www.pcgarage.ro/......0rpm-64mb/
..mult mai performant

Bula
| Bula a răspuns:

Marca Barracuda este al firmei Seagate. happy
Sunt multe modele...

| sierra1 a răspuns:

Categoric da, unul din cele două

| cristi202 a răspuns:

Parca ai intreba care e mai buna dintre Dacia si Logan. happy

| Benyamin173 explică:

Am vrut sa scriu wd digital blue sau segate barracuda rolling on the floor), sorry

| ziftode a răspuns (pentru Benyamin173):

Wd digital blue
seagate are probleme cretine, iar unele nu suporta deloc lumina zilei, cum ar fi: am luat un hdd de 8T, l-am umplut cu date generate aleator, dar carora le-am facut suma de control, dupa care am verficat suma de control in fiecare zi, si dupa 2 saptamani NU A MAI IESIT, deci, se pierd datele singure fara nici un ajutor de nicaieri!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de model. A, da, si 1 TB nu prea merita ca pret/capacitate.

| RAY a răspuns:

Eu as merge pe un ssd de la Samsung sau Intel