| Amplifier a întrebat:

Unitatea mea de la pc intr-o zi pornea dar nu dădea semnale către monitor(functional) ma uitam in ea si a iesit o flama in zona sursei, am scos sursa, am montato la loc si pc-ul pornea dar cu aceasi problema, am pus la placa video integrata si a mers o data dupa care nici acolo. Ce ar putea fi?(am reusit sa pornesc cu tot cu monitor de 2 ori si dupa nimic)

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Schimba sursa de alimentare.

| Amplifier explică (pentru Ineys):

Multumesc, am mai intrebat pe cinvea si mi-a recomandat acelasi lucru

| K0sti a răspuns (pentru Amplifier):

Pai daca ies scantei din sursa...mai ai dubii?

| Amplifier explică (pentru K0sti):

Pai ma gandeam ca daca merge in continuare poate e din alta parte

| ncristian7805 a răspuns:

Ma gândesc ori cooler-ul (elicea aceia mica), sursa sau placa video acum chiar nu stiu!

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Hmmmm... Ori unitatea e plina de praf, ori s-a miscat ceva in ea. IN orice caz daca vrei sa nu pornesti un incendiu (ca mine, de altfel) te sfatuiesc sa cumperi o alta unitate, sau sa o duci pe aceea la reparat.

| Amplifier explică (pentru catelusdragalasmicut):

Praf nu e ca am curtato bine, si ce anume s-ar fi putut misca in ea?