| anonim_4396 a întrebat:

Varul meu are foarte multi virusi pe calculator si cand incearca sa-si instaleze antivirus ii porneste instalarea si dupa ii dispare. Stie cineva ce poate sa faca in afara de reinstalat windows-ul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i neapărată nevoie reinstalarea OS.
Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| sltlp a răspuns:

Sau sa ii scrii tu un dvd cu softul hiren boot cs. Acolo are un soft antivirus(kaspersky) care scaneaza pc-ul fara sa se deschida windows-ul si ii ia pe toti sigur. Poti scrie si pe cd sau stic, dar cauta pe google ori kasperky disc recue ori hiren boot cd 2011

| Bogdanux a răspuns:

Incearca cu diverse programe antivirus, sau asa face la orice instalare?

| anonim_4396 explică (pentru Bogdanux):

Doar la antivirusuri face asa

| Bogdanux a răspuns:

Incearca sa intri in safe mode si sa-l instalezi din nou. Daca ai stick incearca si de pe el, tot in safe mode.