| HardCore7750 a întrebat:

Salut, vrea sa fac un prelungitor USB, daca tai cablul si in prelungesti cu alte fire, ar merge? as vrea minim 7 metri, se poate?
FUNDA

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

NU! Ca sa citesti un stick, poate ai noroc si merge, dar daca vrei sa conectezi o imprimanta, nu o sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic că nu prea ai șanse și nici nu merită. Sunt cabluri prelungitoare USB de vânzare la preț accesibil. Am cumpărat unul scurt pentru domnul director de la o școală la care predau (se tot chinuia să intre sub birou când conecta ceva...). Dar am cumpărat și unul lung de vreo 5m... Aveam nevoie în laboratorul de informatică pentru o tablă inteligentă. Dacă iei 2 de 5 m faci unul de 10. big grin

| HardCore7750 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu am sanse sa fac unul? ce ma impiedica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HardCore7750):

Cred că sunt niște standarde. :) Inițial m-am gândit numai la raportul calitate / preț. Dacă-l faci singur eu cred că nu merită. Am găsit o discuție aici: http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t93814.html Vezi și asta: http://forum.chip.ro/showthread.php?t=102655

| NeymarJr11 a răspuns:

Sa pui cablu pe cablu, ca merge

| EMike a răspuns:

Nu te chinui. Sunt multe fire, poate le combini gresit si arzi aparatura. Uite aici 29 RON : http://www.okazii.ro/......a128249099

| HardCore7750 explică (pentru EMike):

Sunt 4 fire, vrea sa pun o camera web pe casa sa vad cine trece,, nu inteleg ce nu ar merge, alti zis ca trebuie ecranat. cum e aia?

| SoRyNeScku a răspuns:

Hmm, ar trebui sa mearga.

| mihneacon a răspuns:

Salut, am incercat si eu asta, dar nu merge. In primul rand iti trebuie cablu ecranat, dar nici asa nu merge. Conexiunea se face, dar nu se poate recunoaste dispozitivul.