| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un PC de gaming pe 22 septembrie, ce imi recomandati? Am buget 4000 de lei, doar unitatea, periferice am pentru el, nu conteaza procesorul (AMD/Intel), decat placa video, de preferat sa nu fie AMD

4 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Am facut un wishlist foarte bun, iti da un ssd cadou cu configuratia facuta de mine. Eu zic sa-ti cumperi ce ti-am propus eu, sunt componente foarte bune si calitative. Daca o sa mai ai nevoie de carcasa o cumperi tu separat, ca e ieftina.

Iti sugerez cu mare drag sa iei astea: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4472522

O sa-ti mearga toate jocurile actuale la ultra in peste 100 fps-uri.
Bafta!

| AlexAlxAlex a răspuns:

Eu sincer ti-as recomanda sa astepti 2-3 luni pana apar noile placi video de la nVIDIA, din ce am inteles va fi anuntat si rtx 3060 care va fi bineinteles mai ieftin decat rtx 3070 care costa 500$, deci rtx 3060 va fi intre 300-350$ si cu o performanta apropriata de rtx 2080ti, deci va rupe jocurile mai noi in 2k, iar pe cele putin mai vechi 4k.

| PaulAndrei8 a răspuns:

Salut, anul trecut prin august mi-am luat un Pc facut pe piese de catre Str3su happy (el a facut wishlist-ul pe Pc Garage). Pc-ul meu a costat 3500 de lei, deci tu poti sa-ti iei unu mai bun (poate o carcasa mai faina). Iti las aici tot ce am comandat:
1.Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
2.Placa video Palit GeForce GTX 1070 Jetstream 8GB GDDR5 256-bit
3. SSD Kingston A400 120GB SATA-III 2.5 inch [ ] 1 x 111,95 111,95
4. Placa de baza GIGABYTE B360M DS3H
5. Carcasa Segotep V5 Black Case
6. Memorie G.Skill Aegis 16GB DDR4 2666MHz CL19 1.2v
7. Procesor Intel Coffee Lake, Core i5 9400F 2. 90GHz box
8. Sursa FSP HEXA 85+, 80+ Bronze, 650W