| yomaxx a întrebat:

vreau sa deblochez si eu un sempron 145 intr-un amd dual core.placa de baza este msi 760gf-p21 fx cu 4 gb ram ddr3.

in bios am si acc si ucc.

am incercat sa le activez pe amandoua si isi da un restart si ramane negru ecranul(trebuie sa dau restart la cmos sa-si revina)

am incercat sa activez pe rand. daca activez ucc si acc il las disabled pc-ul merge ...intra in windows si nu se intampla nimic... tot sempron 145.

ce sa-i mai fac? am placa video hd5670(unii nu pot sa deblocheze cu placa video separata dar nu e cazu la mine)

3 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Poti incerca sa maresti putin voltajul la CPU din BIOS.
Daca nici asa nu functioneaza, inseamna ca CPU-ul tau nu se poate debloca.

| yomaxx explică (pentru IulianP):

Nu am optiuni pentru voltaj la cpu.

| IulianP a răspuns (pentru yomaxx):

Atunci nu ai ce face. CPU-ul tau nu se poate debloca.