| kolarov123 a întrebat:

Salut,Vreau sa iau o placa video dupa okazii,are garantie,dar in caz ca nu merge unde o trimit la reparat avand in vedere ca are acea garantie? Si daca vreau sa o trimit inapoi in caz ca nu imi convine ceva, cum procedez?

3 răspunsuri:
| BogdanDediu a răspuns:

Pai in primul rand vezi daca acel vanzator are calificativele bune daca sunt bune atunci toate produsele vandute de el sunt bune si trebuie sa scrie acolo jos daca se inapoiaza sau nu!

| kolarov123 explică (pentru BogdanDediu):

Aha,mersi,are 98% calificative bune, ar trebui sa fie de bine? Si daca stii si treaba cu olx.am auzit ca daca alegi verificare colet cand ajunge curierul, el trebuie sa stea dupa mine pana termin de verificat sa vad daca merge? si in caz ca nu pot pune la calculator la momentul respectiv atunci cand vine curierul si pot a2a zi si nu functioneaza, il pot trimite inapoi?

| BogdanDediu a răspuns (pentru kolarov123):

Deci curierul costa vreo 50 60 de lei dar omu care ti-l aduce trebuie sa astepte pana il probezi tu max o jum de ora si 98% e perfect inseamna ca vanzatorul nu da tepe!