| Marin_Alexandru_1998 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi achizitionez placa video Sapphire Radeon R7 240 WITH BOOST 1GB DDR5 128-bit.Pe langa la ceea ce vreau sa imi iau mai am un procesor Intel Core2Duo E6600, 4GB RAM DDR2 800Mhz si o placa de baza ASUS P5B Deluxe. Vreau sa stiu ce jocuri mi-ar merge pe acest PC cu placa video spusa mai sus si daca e ok placa video.Multumesc. Have a good day!winking big grin happy

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

E6600 este destul de depasit, daca vrei neaparat procesor pe 775 cauta cel putin un q6600 (quad core) daca vrei sa mai storici ceva din configuratia ta.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu zic sa nu faci acest ''downgrade'' pentru ca nu este recomandat.

Eu astept sa se lanseze procesoarele zen de la amd impreuna cu placa de baza pe am4 si sa pun ram ddr4laughing daca nu raman pe Intel skylake.

Nu o sa poti juca jocurile la rezolutie mare, si nici la detalii maxime. Sa zicem ca ai juca decent, dar uiti un lucru, componentele sunt vechi, consuma mult, si performante nu ai cine stie ce. Decat sa faci prostia aia, iti iei un pentium dual core + 4gb ram ddr3 1600mhz si o placa de baza, impreuna cu acea placa video, pe viitor poti face upgrade la i3/i5+ o placa video mai puternica si iesi mult mai bine.

| VirtualEinstein a răspuns:

Intra pe forumul de la pcgarage.ro si intreaba acolo. Spune ce buget ai, ai facut o configuratie proasta rau.