| RazvRazvan5456 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un telefon si nu ma pot decide.

M-am gandit la Sony Xperia Z- imi place mult, este 1.299 Lei, are o carcasa foarte faina este rezistent la apa, subtire, finut, camera buna, imi place. Dar va intreb, Telefoanele SonY sunt bune? M-ar tine?

M-am gandit la Lg G3 S, este foarte frumos si acesta 1.499 Lei Ar fi bunicel? Mai bun ca Sony?

M-am gandit la S3 cam 1.200 lei, sunt telefoane bune, dar cred ca Sony il bate, clar si Lg

Htc Desire 610 1.200, si acesta este frumos, ce pareri aveti?

M aputeti ajuta? As vea cate o parere pentru fiecare in parte, multumesc! FUNDA

Si inca ceva S4, le bate pe toate, intreb doar?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pe partea de performanta, ai asa:
Xperia Z >>s3>g3 s=desire610
Ca si camera foto: xperia Z~s3>desire 610~=g3s.
Ca si ecran, rezolutia cea mai buna o are xperia Z. Insa e tft, deci culorile is spalacite. Deci se vede clar, dar spalacit. Cel mai bun ecran il are s3 din celelalte, urmat de g3s si ultimul e desire 610.
Marele dezavantaj de la Z e bateria, care tine destul de putin.
Apropo, in log de LG g3s, recomand sa te uiti la LG g2. E undeva la 1400 lei insa e peste xperia Z per total, si din cele de pana acum, Z-ul e cel mai ok.

| MirceaDiaconu a răspuns:

Merita Sony xperia z. Cat despre S4 usor usor devine vechi si in afara de asta il au si foarte multi nu iesi cu nnimic in evidenta fata de alti http://bit.ly/1rogDzL

| Stamate_Sebastian_1993 a răspuns:

Iti recomand un LG G2, un pic mai ieftin decat LG G3 S cu performante mult peste, si bateria e printre cele mai bune fiind in top 5 telefoane cu durata mare de utilizare, procesor quad de 2, 26 ghz, adica ce vrei mai mult?

| Violetta7890 a răspuns:

Eu cred ca Sony Xperia Z este cel mai bun dintre toate.