| Scarlat_Seby_1999 a întrebat:

Vreau sa imi fac un cont paysafecard, eu am varsta de 14 ani, cu acest cont vreau sa imi cumpar diferite chestii direct de pe site. Problema este ca atunci cand mi-am facut cont paysafe pe telefon, era o casuta in care imi cerea data nasterii, eu am pus data nasterii corecta, dar mi-a cerut sa fie de minim 16 ani. Daca pun ca am 16 ani si eu am doar 14, este o problema?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu o sa fie nicio problema atata timp cat nu doresti sa-ti ridici "limitele" de pe cont. Asta inseamna ca esti limitat in a avea o suma maxima pe ocnt, parca 20.000 ron (anual).

| Scarlat_Seby_1999 explică (pentru CM7YRE):

Si sa zicem ca as vrea sa incasez din Youtube, avand un cont, as vrea sa incasez bani de pe acesta pe paysafe, as putea? Cat de mic ar fi el venitul.

| CM7YRE a răspuns (pentru Scarlat_Seby_1999):

Nu putem "sa zicem" pentru ca Youtube cel mai probabil nu poate sa iti dea castigurile "in Paysafecard", nici nu poti plati cel mai probabil cu Paysafecard https://support.google.com/youtube/answer/2375433?hl=ro Poate poti gasi o companie partener ce te plateste prin asa ceva.