| costy300 a întrebat:

Salut
vreau sa imi iau niste rami ddr2 ca ai mei sunt de 896 mb nasoi care au o frecventa de 314, 5 si vreau sa imi iau rami de 2 gb cu frecventa de 800 si am auzit ca daca frecventa nu este la fel nu merg ambele adica si cele de 2 gb si cele de 896 mb
ce ziceti merg?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am spus in primul raspuns, daca le lasi pe amandoua in calculator memoria RAM va functiona la frecventa cea mai mica, respectiv cea a vechii memorii RAM.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De mers, merg, doar ca merg la frecventa cea mai joasa, astfel ca nu rezolvi mare lucru. Inlocuieste memoria RAM veche cu cea noua si atunci iti va merge la frecventa celei noi. Numai bine!

| costy300 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si nu pot sa le fac sa mearga pe amandoua frecvente

| Ioandelasal a răspuns (pentru costy300):

Nu se poate, vezi ca sunt multe site-uri pe internet in care se spune asta.

| costy300 explică (pentru Ioandelasal):

Ok dar nu pot sa le las pe amandoua in calculator si sa mearga doar de frecventa de 800 a ramilor noi
dar sa imi apara ca am 2, 896 gb in calculator pot?

| Ioandelasal a răspuns (pentru costy300):

Ti-am spus in primul raspuns, daca le lasi pe amandoua in calculator memoria RAM va functiona la frecventa cea mai mica, respectiv cea a vechii memorii RAM.