| Tiberiu436 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un calculator are 3. 4GHz HDD 1TB 4GB rami placa i3! este bun va rog ajutati-ma

11 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu este un pc de gameing dar este un calculator bunicel pentru internet, documente, mici jocuri, jocuri mai vechi.

| CinevaNou a răspuns:

Conteaza modelul procesorului si al placii video straight face

| Tiberiu436 explică (pentru CinevaNou):

Modelul placi GA-H61M-S1 si a procesorului 3240

| CinevaNou a răspuns:

Nu are placa video dedicata, iar cu Intel hd 2500 o sa-ti mearga cel mult cs si gta sa. Pentru net si youtube ar trebui sa se descurce.

| Camper123 a răspuns:

Este bun pentru office dar pentru gaming in nici-un caz!

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Cat costa? Ce frecventa are ramul? Cate placute de ram sunt? Ce porturi are placa de baza?

| Tiberiu436 explică (pentru XD_Jmen_1989):

13 milioane are frecventa 1333Mhz 2 placute ram! dar cum adica cate porturi are

| Tiberiu436 explică (pentru XD_Jmen_1989):

Da ca vrei iti dau site-ul sa te uiti la calculator http://www.evocomputers.ro/......d-rw-.html

| XD_Jmen_1989 a răspuns (pentru Tiberiu436):

Porturi USB2 USB3 HDMI etc big grin la asta ma refeream.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Tiberiu436):

Daca il faci pe piese iesi mult mai ieftin si nu se merita deloc fiindca procesorul ala este dintr-o serie mai veche

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Da e ok la banii aia. Tot ce ar trebui tu sa ii mai iei ar fi o placa video mai ok.