| Munteanu_George_Cosmin_1997 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpăr un laptop de gaming și vreau sa știu dacă și cam cate fps o am pe fortnite.
E un Acer aspire nitro5 cu
Procesor i5-8250U pana la 3. 4ghz
Placa video nVIDIA geforce MX150 2 GB
8GB ram DDR4.
O sa ruleze cu 60fps pe high settings?
PS. Vreau laptop nu fix.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, încep prin faptul că e un laptop foarte bun, nu doar pentru Fortnite, ci şi pentru alte jocuri noi apărute, sau gen Fortnite, exemplu : PUBG.

Low - 190-215/220.
Medium - 95-120
High - 55-63/64

Totuşi, văd că acest laptop e cam 3500 lei, îţi recomand altceva la banii ăştia, mai bun decât varianta asta de Acer Aspire Nitro5.

https://mediagalaxy.ro/......-free-dos/

Mult noroc, sper că te-am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pe high la rezolutie fullHD cu toate pe high ai maxim 35fps

https://www.youtube.com/watch?v=BhsXAldKPKA

| denisTiky a răspuns:

30-40 fps, grafica la maxim si 1080p

| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Bai fratioare nici nu am auzit de placa asta video dar daca e 2gb si e nVIDIA e bun rau procesorul si ramii deci in cam 50 de fps pe acolo la high dar nu vad unde e rostu sa joci high macar la medium ca eu joc la low si am level 35 si ies locu 2 la solo de multe ori si nu am pc asa bun imi convine la 60 pe low tu la low o sa ai vreo 200 de fps sau 150 mai gandeste-te ia-ti unu mai ieftin si la 1500 de lei iti duce in 60 de fps la low grafica e la fel doar ca e mai colorat la high atata tot sper ca te-am ajutat