| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Samsung Galaxy S4 nou si nu as vrea sa dau toti banii 2200-2500 RON odata, as vrea sa fac plata in rate pe mai multe luni. De la eMaG nu vreau pentru ca trebuie sa fac credit si e mai complicat, as vrea sa scot la abonament unul...
De preferat Cosmote, care ar fi oferta pentru Galaxy S4 unde telefonul costa cat mai mult posibil, iar abonamentul cat mai ieftin posibil? Ma refer in felul urmator, pe telefon sa dau 1000-1500 RON si pe urma pana la 2200-2500 RON sa platesc la abonament...
Multumesc anticipat si dau funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Parere personala: daca ai vreo ruda cu card de credit - plateste avansul de 1500 lei si diferenta o imparti in cateva rate fixe fara dobanda...nu are rost sa te complici cu abonamente(platesti enorm si nu merita, plus ca iti baga pe gat si extraoptiune de internet) si daca tragi linie vei observa ca ai dat pe telefon mult mai mult.
P.S.: am abonament de peste 9 ani, insa de vreo 2 ani cumpar doar in rate telefoane(nu se mai merita sa cumperi de la operatorii de telefonie).

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Nu-ti fa abonament daca nu ai nevoie de el. Eu zic sa-ti cumperi Galaxy S4 mini. E pe la vreo 16 mil la cel.ro. Nu este chiar atat de mic pe cat pare din denumire. Este putin mai mare decat un iPhone 5S, are ecranul mai mare decat al lui iPhone 5S (4.3").

Vezi mai jos o comparatie intre S4 si S4 mini.

Nu-ti fa abonament daca nu ai nevoie de el. Eu zic sa-ti cumperi Galaxy S4 mini. E pe la vreo 16 mil la cel.ro. Nu este chiar atat de mic pe cat pare din denumire. Este putin mai mare decat un iPhone 5S, are ecranul mai mare decat al lui iPhone 5S (4.3").

Vezi mai jos o comparatie intre S4 si S4 mini.

http://www.lumeadigitala.ro/......si-s4-mini