| Alexs_Alexs_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi fac si eu un update de RAMI la PC dar nu stiu daca o sa mi se potriveasca cu placa de baza, vreau sa cumpar 16 GB RAM DDR4 HiperX Fury desi eu am RAM DDR3, daca i-as scoate p-astia ar merge sa-i pun pe cei DDR4 sau cum ca nu inteleg am fost bagat si de niste prieteni in ceata si da-. ( P.S placa de baza suporta 16 GB RAM ).

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Placa de baza trebuie sa fie de tip DDR4 care au aparut nu demult, deci la tine nu are cum sa se potriveasca ramul pe placa de baza, dar sa mai fie si compatibila... happy

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca ai DDR3 cum sa se potriveasca DDR4? Nu-ti cumpara ca-ti pierzi banii! Cine ti-a zis altceva habar nu are ce vorbeste! Daca vrei mai multi rami, cumpara dar tot DDR3 sa fie! Bafta!

| Alexs_Alexs_1999 explică (pentru lpavel):

Am o intrebare, cam cum trebuie sa fie placa de baza sau ce placa de baza trebuie sa fie pentru a pune DDR4...

| lpavel a răspuns (pentru Alexs_Alexs_1999):

Placa de baza trebuie sa fie de tip DDR4 care au aparut nu demult, deci la tine nu are cum sa se potriveasca ramul pe placa de baza, dar sa mai fie si compatibila... happy

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa ai o placa video ce suporta DDR4, a ta suporta DDR3. Uita-te pe altex, flanco, eMAG la cat costa una (arata la specificatii), dar eu zic sa iti iei DDR3.

| Alexs_Alexs_1999 explică (pentru Sn4k3):

Mersi pentru ajutor anyway.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti programe care modifica video si chestii de genul de vrei 16 gb? 8 sunt arhisuficienti

| Alexs_Alexs_1999 explică (pentru anonim_4396):

Ma ocup cu Cinema 4D si dupa parerea mea 8 GB nu ajung, a fost un fail total pe vechiul calculator care a fost un experiment + ca sunt destul ieftini.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexs_Alexs_1999):

Asta e altceva. crede-ma ca m-am saturat de toti astia de 14 ani care isi pun 32 de gb crezand ca ii ajuta cu ceva daca au rami in prostie.