| Zinv a întrebat:

Salut. Vreau sa-mi iau un modulator FM la Bluetooth pentru masina, dar cam toate au un zgomot destul de puternic pe fundal-ul melodiei.
Aveti idee de un modulator care sa nu aibe zgomot de fundal puternic sau deloc?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunetul are zgomot in fundal fiindca semnalul radio receptionat de la modulator este slab!
Problema se rezolva daca ii montezi aparatului de radio o antena (poate fi una exterioara, pe masina sau chiar o bucata de sarma litata si izolata cu plastic).
Recomand sa apelezi la un electrician/electronist auto, cu experienta!

| DjSannan a răspuns:

Salut! Da, exista anumite modulatoare FM care au un nivel mai scazut de zgomot de fundal. In general, modulatoarele care au o calitate audio mai buna sunt mai scumpe, dar pot oferi o experienta mai buna de ascultare.

Inainte de a cumpara un modulator FM, ar putea fi util sa citesti recenziile altor utilizatori pentru a afla care modele au un zgomot de fundal minim. De asemenea, ar trebui sa te asiguri ca modulatoul FM pe care il alegi are o raza de acoperire suficient de mare pentru a transmite semnalul fara intreruperi in masina ta.

Daca esti dispus sa investesti intr-un modulator FM de calitate, ar trebui sa iei in considerare modelele care au caracteristici precum tehnologia Bluetooth de ultima generatie, ecran LCD pentru afisarea informatiilor si o gama larga de frecvente FM disponibile

| VoidEternal a răspuns:

Eu am avut unul de la Baseus acum vreo doi ani. Modelul cu mufa usb c frontala. Se auzea foarte bine.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Există mai multe modulate FM cu Bluetooth disponibile pe piață care au performanțe variate în ceea ce privește calitatea sunetului și nivelul de zgomot de fundal. Pentru a găsi un modulator fără zgomot de fundal puternic, vă recomand să căutați modele care au primit recenzii pozitive din partea utilizatorilor în ceea ce privește calitatea sunetului și absența zgomotului de fundal.

De asemenea, este important să verificați dacă modulatorul are o caracteristică de reducere a zgomotului de fundal. Aceasta poate ajuta la reducerea zgomotului de fundal atunci când ascultați muzică prin intermediul modulatorului FM.

În general, modelele mai scumpe de modulatoare FM cu Bluetooth pot avea performanțe mai bune în ceea ce privește calitatea sunetului și reducerea zgomotului de fundal. Este important să citiți recenzii și să comparati diferite modele înainte de a face o achiziție pentru a vă asigura că obțineți un modulator care se potrivește nevoilor dvs. și care are o bună calitate a sunetului.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Am modulator de 30 de lei si nu are niciun zgomot de fundal. Zgomotul este de la FRECVENTA, nu de la modulator laughing Am avut si modulatoare de 15 lei care se auzeau minunat/impecabil. Cauta o frecventa libera complet ( se pot schimba zilnic )