| Ok_Ok_Robitza_1995 a întrebat:

Salut.Vreau sa mut un fisier destul de mare (cam 49GB) din C in D si imi spune la unele fisiere ca spatiu insuficient si trebuie sa dau incearca din nou fisierului respectiv, dar eu in D am 256Gb liberi.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

N-am mai intalnit asa ceva sa am spatiu si sa nu incapa fisierul. Poate ca D-ul e in format FAT32 si nu merg fisiere mai mari de 4GB. Pentru a vedea tipul de formatare, click dreapta pe D, Properties si la File System poate fi FAT32 sau NTFS.
Daca e NTFS, e OK si atunci nu ar trebui sa fie probleme.
Daca e Fat32, atunci trebuie convertita partitia D de la FAT32 la NTFS http://www.youtube.com/watch?v=fsMUHf-yUfg

Daca e dficila operatiunea, e bine sa iti faca cineva care se pricepe trecerea de la fat32 la ntfs.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate nu am ințeles: un SINGUR fișier are 49Gb?

| Uvox a răspuns:

Verifica ce tip de sitem de fișiere ai pe D.