| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Vreau sa pun windows 10 de pe HDD pe SSD.

Acum eu am făcut un cont Microsoft si imi spune următoarele cuvinte :Windows este activat cu o licență digitală asociată contului dvs. Microsoft.

Asta înseamnă că dacă instalez windows 10 pe ssd și la opțiunea conectativa la Microsoft, după ce ma conectez la contul mi se va activa windows 10?

Imi trebuie key de la windows? Ca sa fac asta?

Trebuie sa fac setări din bios pentru ssd adică știau ca trebuiau unele ca să buteze el idk va rog sa îmi spuneți dacă sunt.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Da, cum spuneam ieri, dacă licență e atașată contului Microsoft nu mai trebuie sa introduci sau sa faci tu nimic special,... Instalezi windowsul, te conectezi cu contul de MS, și asta e tot, va fi activat.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Dacă nu te descurci cu instalarea, scrie mi pe privat.

ATENȚIE când creezi stick-ul cu Rufus, trebuie sa ții cont de tipul de BIOS. Și sa alegi corespunzător MBR sau GPT.
Deasemenea, trebuie sa selectezi partiție NTFS in loc de FAT32.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Exact. Nu iti mai trebuie nici o cheie, cheia e deja asociata contului tau Microsoft. Tre' sa ai grija sa nu iti zapacesti datele de acces la cont, atita tot.

| anonimg a răspuns:

Instalezi Windows pe ssd și apoi suni la Microsoft Romania ca să te ajute: