| Madutzw a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu cat de mult imi va scadea performanta placii video acest procesor
Placa Video : R9 270 msi 2 gb gaming edition
Procesor : Athlon 2 x2 250 3.0 ghz ( stock)
Cat de mare va fi Bottleneck-ul?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Cat de mare va fi bottleneck-ul..foarte mare. Placa video high end si procesor vai de el. minim un X4 965 pentru acel 270. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103727

| Madutzw explică (pentru Jipa95):

Procesoarele phenom sunt out of stock

| Jipa95 a răspuns (pentru Madutzw):

Pai procesoarele pe am3 nici macar nu se mai fabrica. Nu ai decat sa-ti cauti unul SH. Sau, iti schimbi placa de baza, treci pe AM3+ ( fx 6300, fx 6320, fx 8320, etc )

| buzucan a răspuns (pentru Jipa95):

Sau treci pe Intel. mai ok in jocuri.
uite un mic articol despre cum sa alegi componentele de pc http://www.computere.net/cum-sa-aleg-un-pc-gaming.html

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

O sa-ti scada foarte mult din performanta, cumpara un procesor mai bun.