| Apk_Alex_1999 a întrebat:

Vreau sa va adresez o întrebare. Exista vreun fel de program care poate fi instalat in routerul wireless, prin care pot monitoriza persoanele conectate la wi fi pe routerul respectiv? Adica daca acea persoana vb APLICATIA Facebook sau whapp eu pot vedea ce scrie? Sau doar daca e conectat pe Google etc? Ofer funda

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti vedea ce face, mai degraba ai nevoie de un Keylogger, nu stiu daca e permis sa iti las un link aici.

| DryIce a răspuns:

Wiresharck, cain and abel; acrilic; citeste aici cum se face sniful http://blog.privatewifi.com/a-hacker%E2%80%99s-toolkit/

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Ordinea e asa: 1. pc tau devine server, pui linux backtrack 5 pe el (backtrack 5 aka kali linux) 2. tragi cablu de la router direct la pc tau (tu sa fi pe cablu si persoanele pe wifi) 3. pornesti wlan0 in promiscious mode (sniffer mode) - aici inveti comenzi de linux 4. pornesti wiresharck si captezi packetele si cookie-urile 5. pentru a vedea ce scrie pe facebook de exemplu, in wiresharck iti apare cokiul de logare, il furi si il inserezi in browser in firefox cu greese monkey addon si script cookie injector. Cand te loghezi cu facebook si tu, iti apare ce scrie persoana. Tot asa poti monitoriza orice. Daca persoana are ssh tunel (vpn) nu mai poti vedea, nu poti vedea in interiorul tunelului. Daca vrei hacking trebuie sa inveti lucrurile astea.

| Iwao a răspuns:

SoftPerfect WiFi Guard
http://www.softpedia.com/......uard.shtml
Asta pentru a vedea dispozitivele necunoscute care acceseaza Wi-Fi-ul tau.

| Apk_Alex_1999 explică:

Uitați care e problema. Fratemiu a instalat chestia asta in router ca sa vada ce vorbesc eu pe Facebook si whapp. Poate vedea pana la urma sau pot face cumva sa nu mai poată vedea?

| K0sti a răspuns (pentru Apk_Alex_1999):

Ce router? Eu cred ca bate campii!