| RaduTN a întrebat:

Am un router destul de slab, si sunt conectat la el cu multe device-uri, si merge cam greu. Cu laptop-ul meu sunt conectat la fir, dar sunt 3 telefoane si inca 2 laptop-uri conectate la wireless, si cred ca d-asta merge greu. Vreau un program care pot sa vad persoanele care sunt conectate la reteaua wireless si sa le elimin, iar pe cele care le stiu sa le pot pune un nume ceva ca sa stiu care sunt. De exemplu un vecin se conecteaza la reteaua mea si eu vreau sa-l scot cu acel program, pot? Daca s-ar putea sa fie si comanda Block, Unblock, Remove, Rename inclusa in program.

Funda big grin

Răspuns Câştigător
| AndreiTN a răspuns:

Baga-ti o parola, dar una mai securizata
!

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se numeste: invata sa pui parola la router si nu te mai vaicarii.

| RaduTN explică (pentru sltlp):

laughing Nu-i de asta, vreau un program cu care pot vedea cine e conectat la reteaua mea si sa-i elimin, sti un program de genul?

| sltlp a răspuns (pentru RaduTN):

Ce sa elimini, nu intelegi?
Nu elimini tu nimic, ca ala se reconecteaza. De ce crezi ca exista parole?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru RaduTN):

Se cheama Who Is On My WiFi
da trebuie sa stii mac adresul de la fiecare deviance laughingca sa il opresti sau nu si programul iti arata in momentul care sunt conectate mai multe dispozitive laughing
si de eliminat le elimini din router la optiunea mac filter (block)
daca ai un router de tip Gsau B laughing nu sta nimeni pe el garantez ia-ti unu macar n, b, g 20/40Mhz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti bagi o parola pur si simplu la ruter si gata? Altii nu pot lua internet de la routerul tau daca ai parola. Daca cei ce iau internet de la tine stie parola, intra si schimb-o.

| RaduTN explică (pentru anonim_4396):

Nu e de parola, eu caut un program de genul, ca sa fie mult mai usor sa imi "eliberez" reteaua. Si sa vad mereu cate device-uri sunt conectate, sa nu fie prea incarcata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

Pai cauti la partajari si vezi cate sunt conectate la reteaua din casa.Nu asta vrei?

| cmihai98 a răspuns (pentru RaduTN):

Pori face ce spui tu fara nici un program daca ai router Asus!