| omulpaiangan a întrebat:

Salut, vreau sa vand un telefon si nu stiu cum sa sterg definitiv toate datele din el ( jocuri, contacte, navigare, etc.) trebuie doar sa il resoftez? E Samsung cu android.

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Nu dai format la card de memorie, dai stergere la toate contactele selectandule si stergere.

| Danzell a răspuns:

In setari ai ceva cu revenit la setarile din fabrica.

datele de pe card gen muzica sau imagini trebuie sa le stergi tu personal.

daca telefonul este rootat si are recovery mode gen TWRP sau ClockworkMod(parca), poti sterge toate datele dand Clear Cache si Clear Dalvik Cache si factory reset. din nou datele de pe card gen muzica /imagini/video trebuie sa le stergi manual.

| omulpaiangan explică:

Mersi de raspunsuri.

| TheoBaa a răspuns:

Pai ii dai resetare din fabrica :Optiuni>informatii>Resetare telefon
Succes!