| IonuZ_9165 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu care dintre programele : DigiSportHD; ProTvHD; TVRHD; UTVHD, transmit semnal >FULLHD(1080i-asa cum scrie cand dau la la informatii despre canalul TV respectiv). Deoarece am inteles ca toate aceste canale tv primesc semnal 1080i iar operatoru de cablu transmite 720i!

PS : Am televiziune de la DIGI TV(RDS&RCS)!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca sunt, asta am spus si in primul raspuns. Degeaba sunt emisiuni HD daca operatorul de cablu nu le retransmite asa. Daca ai avea televiune prin sistemul DTH - Direct to Home, respectiv prin satelit, atunci ai putea vedea toate emisiunile transmise prin HD.
Si eu sunt tot in situatia ta, tot din cauza faptului ca firma de cablu nu retransmite in HD.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate transmit si semnal HD dar nu pentru toate emisiunile. Pesemne ca operatorul de cablu nu are aparatura necesara pentru retransmiterea acestora in reteaua sa. Intreaba la operator. Numai bine!

| IonuZ_9165 explică (pentru Ioandelasal):

@Ioandelasal Ok dar pot fi unele emisiuni care sa fie 1080i nu?tongue

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonuZ_9165):

Sigur ca sunt, asta am spus si in primul raspuns. Degeaba sunt emisiuni HD daca operatorul de cablu nu le retransmite asa. Daca ai avea televiune prin sistemul DTH - Direct to Home, respectiv prin satelit, atunci ai putea vedea toate emisiunile transmise prin HD.
Si eu sunt tot in situatia ta, tot din cauza faptului ca firma de cablu nu retransmite in HD.