| tiamdatmaxim a întrebat:

Zilele trecute am cumparat un iphone 3GS, cu IOS 5.0 si jailbreak. Azi s-a terminat bateria iar telefonul s-a inchis. Cand l-am deschis mi-a aparut un ecran verde si nu pot face absolut nimic. Cand il conectez la pc iTunes nu il vede. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Cosmin1992 a răspuns:

Nu dispera. Faza e ca ios 5.0 jailbreak nu e complet dezvoltat si telefonul nu stie sa se restarteze singur. Singura varianta de jailbreak care merge telefonul restartat singur fara un pc e 4.3, dar sa revenim la problema noastra. Jailbreakul care il ai se numeste " thetered" si ai nevoie de un pc ca sa il pornesti. Afla cu ce program s-a facut jailbreakul (redsnow, lima etc.) si cand conectezi telefonul la pc pornesti programul respectiv si ai acolo sa buton de pornit telefonul in meniul de la programul respectiv. Dai click si porneste telefonul. Sfatul meu e sa nu il mai lasi sa se descarce daca vrei sa ramai in continuare cu 5.0. Nu cred ca merge downgrade la telefon sa il mai faci 4.3. Funda?

1 răspuns:
| xKaяikatuяix a răspuns:

Ar trebuii sa incarci telefonulwinking laughing!