| Zmantana a întrebat:

Salutare, am 2 carduri m2 de 8GB, in ultima vreme, pe unul dintre ele nu i-l mai recunoaste telefonul nici cum. Am incercat cardul si in alt telefon dar tot nu a mers. Singurul mod prin care mai pot folosi cardul, este pe post de stick. Chestia care m-a facut sa intreb si pe altii de problema este faptul ca daca bag cablul de date in telefon, i-l pot accesa de pe PC. P. S. Cardul performeaza perfect si la scriere si la citire... Va rog, ajutor!

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Cel mai probabil cardul respectiv este formatat folosind un File System pe care telefonul tau nu il suporta. Incearca sa formatezi cardul cu ajutorul telefonului inainte de folosire. In cazul in care nu gasesti functia de formatare in meniul telefonului tau, il poti formata FAT cu ajutorul computerului (acesta este cel mai folosit File System in cazul dispozitivelor portabile).

Succes! happy