| Jeezy a întrebat:

Salutare.

Am internet de la Digi, si am un router ASUS.Totul a fost ok pana aseara cand s-a deconectat singur iar atat tableta cat si laptopul vad routerul insa nu se pot conecta.La tableta imi cere parola si nu o accepta parola care era inainte, iar la laptop pur si simplu nu se vrea conecta.

Help?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai o resetare la router (din buton) si-l re-configurezi din nou A-Z.

| Jeezy explică (pentru Bula):

I-am dat dar acum imi da ceva mesaj "Your PPPoE account or password is not accepted, please check"

| Bula a răspuns (pentru Jeezy):

Ia in mana contractul de internet, pe prima pagina este scris "numele" si parola ta de acces.
ATENTIE MARE la literele minuscule si majuscule, sa le scrii exact cum le ai tiparite!

| gabicoo a răspuns:

Ai dat reset la router?
Ai incercat sa schimbi parola?

| Jeezy explică (pentru gabicoo):

Da...imi da un mesaj your pppoe account or password is not accepted, please check