| PureMadnesS a întrebat:

Salut.De cateva saptamani(app o luna) am o problemastraight face cu calculatorul. in ce sens? se blocheaza mouseul(cursorul)pe ecran si "ingheata" tot ecranul(se blocheaza). nu mai merge facut nimic decat restart(reboot)din butonul calculatorului.
Systemul meu:Amd Athlon(tm)64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.60Ghz,2.00 GB RAM, Placa video GeForce210...
Ce am incercat sa fac?
-Reinstalarea Windowsului(de 3 ori)
-Defragmentare de Disk(de fiecare cand dau aceasta optiune imi merge ceva timp se blocheaza iarasi DAR se deblocheaza in maxim 10 secunde)
-Am instalat diferite programe:Windows Doctor 2.0, TuneUp Utiliesc 2008
Dar in zadar
-Am instalt si Programul SpeedFan sa vad temperaturile dar nu am vazut nimic neinregula.
Ce as mai putea sa fac?
-Daca e sa imi spuneti un program cu care sa testez componentele?
Va multumesc Frumos!

2 răspunsuri:
| eDDy a răspuns:

Am patit si eu la fel cu fostul PC. Era mai primitiv PC-ul meu si reinstalam windosu si mergea oricum dar tot se bloca si puna la urma l-am schimbat eu nu i-am dat de capat la PC-ul ala! Si cred ca ar trebui sa chemi pe cineva care se pricepe FOARTE bine!

| ATVVASy a răspuns:

Cerei unui prieten un mouse si uitate daca merge asa daca nici asa nu merge cheama un specialist caree sitie ce sa faca probabil ar fi mufa de la pc