| GigiMuschi2015 a întrebat:

Am nevoie de o parere din partea voastra in legatura cu alegerea unui telefon. Dintre LG G3 si Samsung Galaxy S5 pe care la-ti alege si de ce? Multumesc anticipat pentru raspuns, cel mai bun si argumentat raspuns primete funda.

Răspuns Câştigător
| k330sk3a a răspuns:

Eu as alege LG g3, deoarece sunt fan al telefoanelor mari, este putin mai ieftin si, la telefoanele Samsung platesti doar numele, nu neaparat calitatea.Niste produse Allview pot sa fie la fel de bune ca si unele Samsung.
Lg g3 are ecran mai mare, rezolutia si calitatea sunt pe masura, 2560x1440 si 538 ppi, pe langa 1920x1080 si 432 ppi(intensitatea pixelilor).
Nu se vede diferenta a celor doua camere foto, amandoua au rezolutia 3840x2160 cu filmare full hd.
Lg g3 are 3 gb ram, s5-ul are doar 2.
Bateria lui LG g3 are 3000mAh, iar cea a s5-ului 2800, doar ca g3-ul va consuma mai mult, datorita ecranului mai mare si a ramilor in plus.
S5-ul are rezistenta la apa si praf, iar g3 nu are.
Toate acele functii ale camerei foto lui s5 nu le vei folosi atat de des, iti garantez, poate chiar deloc.Adica atunci cand faci o poza, nu stai 2 ore sa alegi nu stiu ce efect.Ai retrica, bagi acolo un efect si e gata :D.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Uite link-urile telefoanelor:
S5:
http://www.emag.ro/......D7C54BBBM/
Si G3:
http://www.emag.ro/......D1NKZBBBM/

1 răspuns:
| DarkXeRo a răspuns:

As alege Samsung galaxy s5 deoarece este un pic mai mic 5.2(LG g3 :5.5 inchi), daca are ecranul mai mic tine mai mult bateria.S5 are mai multe functii decat LG g3. Camera are 16 megapixeli si LG g3 are 13.Si deoarece firma Samsung este una de varf, nu se poate compara cu alte firme(in afara de Apple).