| MihaiG007 a întrebat:

Salutare. Am o boxa de la myria model mdc-0598bk. Se aude surprinzător de bine. Problema e ca de ceva timp când o dau la maxim, se oprește pur și simplu. Prima data am crezut că nu mai mai are baterie așa că am bagat-o la încărcat. Aceeași problema. Știe cineva de la ce ar putea să fie? Nu știu dacă merită dusa la reparat că nu cred că renteaza. Nu mai am garanție la ea. E luata de mine din Altex. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Se opreste deoarece intră in protectie cand tu o dai la maxim, regleaza volumul mai incet din calculator, si o sa vezi ca nu se mai opreste, tu acum trebuie sa i dai volum numai din boxă, nu si din calculator si din boxă ca o supra soliciti.

| MihaiG007 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am înțeles. Este posibil sa fie și asta. Deși la început nu se oprea chiar daca era ținută la maxim. S-o fi activat cumva. Mersi pentru răspunsuri.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu cat o tii la maxim cu atat se descarca bateria mai repede.

| MihaiG007 explică (pentru darrio2007):

Ideea e ca deși este încărcată la maxim, daca o dau la maxim, nu merge mai mult de 2 secunde că se oprește. O fi vreun condensator ceva din ea?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, merge boxa?