| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, as dori si eunele lamuriri si pareri ale voastre in legatura cu o dilema de a mea.Situatia este urmatoarea:am o colega de serviciu (casatorita) cu care ma inteleg mai bine, daca se intampla ca o zi sa nu intru mai deloc pe la ea in birou, cand ma vede ma intreaba ce am de nu am mai trecut pe la ea si ca i-a fost dor de mine (asta cand ne intalnim intre patru ochi pe hol), in birou alaturi de celelalte colege nu imi zice asa, asta s-a intamplat de vreo 2-3 ori, eu sunt la fel casatorit. Vreau si eu niste pareri sau lamuriri despre situatie:ce vrea de la mine, asa e normal sau sa ma gandesc la altceva?

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Serios? Esti barbat si nu vrei o aventura cu colega de serviciu, nu mai gandi cu capul de sus ci cu cel de jos, la atac baiete!

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa o intrebi pe ea, ce vrea sa insemne acest comportament, pentru ca noi nu puetm stii ce are ea in cap si ce vrea de la tine.

| 30ionita a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ai fost vreodata in situatia descrisa de mine, adica sa ai o relatie de amicitie cu un coleg de serviciu si sa-i zici asa, eu asta intreb, ce ar vrea de la mine sau poate pur si simplu mi se pare mie si asa e ea, de aia as vrea o parere de la o persoana de sex feminin, in principal

| Violleta2022 a răspuns (pentru 30ionita):

Da, mi s-a intamplat sa am colegi care se comportau diferit cand eram singuri si stilul meu direct a fost sa-i intreb ce vor de la mine, pentru ca nu-mi plac chestiile prost intelese sau evazive si am avut supriza in toate cazurile sa mi se spuna direct sau mai voalat, ca ma plac si ar dori o realtie mai multa decat cea colegiala, moment in care i-am spus ca nu-s interesata, ca-mi iubesc sotul si imi ajunge ce am acasa, ca sa risc o aventura.
Personal, cred ca femeia asta vrea o aventura cu tine.
daca esti dispus sa-ti risti casnicia, fa-o, dar daca iti iubesti si-ti respecti sotia si casnicia, te asigur ca nu merita sa te gandesti la colega asta.
Spune-i cinstit ca-ti iubesti sotia si nu esti interesat de o relatie cu ea, mai mult decat una colegiala.
Crede-ma ca nu merita efortul, mai ales la munca unde risti sa-ti pierzi si jobul daca iese scandal.

| mihai69 a răspuns:

Întreab-o pe ea, nu pe noi!

| 30ionita a răspuns (pentru mihai69):

Ok, inteleg asta, dar daca tu ai fi in situatia mea, ce ai crede?

| mihai69 a răspuns (pentru 30ionita):

Nu aș crede nimic.
Iar ce aș face *EU* nu e relevant; aici e vorba despre tine, nu despre mine. Și eu nu am de unde ști cât ești de îndrăgostit de nevastă, de dedicat familiei etc. Adică dacă *vrei* o aventură sau nu. Acțiunea ta depinde enorm de acest lucru. Și decizia, la fel.

| dolceromania a răspuns:

Poate te place.