| FoxyM a întrebat:

Am primit cadou un laptop Asus (endless) si nu stiu sigur daca are sistemul de operare linux. Vreau sa stiu daca pot descărca Netflix pe el.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Https://support.endlessm.com/......be-videos-
Nextflix este un site, nu o "aplicatie" de baza, executabila sa ruleze pe un sistem de operare gen Windows/Endless. Il poti avea "ca aplicatie" in Telefoane/Tablete cu sistem de operare ios sau Android; sau in "store" Windows 10, maximum.
https://help.netflix.com/en/node/101653

| sierra1 a răspuns:

"nu stiu sigur daca are sistemul de operare linux"

are:

https://pentruprieteni.com/distributii/endless-os-un-altfel-de-linux/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Https://endlessos.com/ - Netflix e web-based, nu ai nevoie de "descarcat" nimic.

| FoxyM explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok,am sa intru.

| Bizon95 a răspuns (pentru FoxyM):

EndLess OS este un Linux facut special pentru necunoscatori (m-am chinuit 5 mins sa intru ca root)

Netflix merge pe web, in primul rand, deci ar trebui sa iti mearga foarte bine in endless, are Firefox, Chromium (NU chrome), iar Chrome poate fi luat de pe pagina lui google
www.google.com/chrome