| Alexandru_Vlaicu_1993 a întrebat:

Salutare,am si eu o mica problema.
Astazi mi-am achizitionat o pereche de casti cu microfon,si am vrut sa-i fac o proba la microfon sa vad cum se aude.
Surpriza! nu ma aud,insa,am observat ca daca pun o melodie,acea melodie se aude,dar vocea mea tot nu se aude,atunci cand opresc melodia, se aude un barait pe fundal.

Stiti cumva ce as putea face? Multumesc anticipat.
P.S. : am windows 7.

4 răspunsuri:
| Netrider a răspuns:

Trebuie sa verifici sa fie mcirofonul setat. vezi aici:

http://www.wintuts.com/How-To-Install-and-Setup-a-Microphone

| X3NNoNCs a răspuns:

Poate e dat pe mut microfonul de la Placa Audio. Adică aplicația Plăci Audio.

Uită-te să vezi. big grin

| Alexandru_Vlaicu_1993 explică (pentru X3NNoNCs):

Nu este dat pe mut. daca ai team viewer, si ma poti ajuta..iti dau id-ul meu de mess.

| Alexandru_Vlaicu_1993 explică:

Din pacate..problema inca persista, nu stiu ce pot face..sigur e din calculator, microfonul nu e rupt