| enasyorel a întrebat:

Salutare,am si eu o problema la calculator, de fiecare data cand intru intr-un joc dupa ceva timp mi se blocheaza si imi arata ecranul complet alb si nu inteleg de ce, deja are cred ca o luna de cand face asa, aveti idee ce ar pute sa aiba?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Inainte facea asa la acelasi joc?
Jocul este piratat sau original?
Esti sigur ca PC-ul suporta jocul, adica are specificatiile necesare pentru a-l rula corect?

| enasyorel explică (pentru Ineys):

Inainte nu facea asa, jocurile sunt cumparate iar calculatorul are 16gb ram si procesor i7 adica suporta fara probleme.Problema aceasta apare la toate jocurile si de aia cred ca e de la placa video dar nu ma pricep deloc si pot doar sa presupun asta.

| Ineys a răspuns (pentru enasyorel):

Ai instalat ultimul driver la placa video? Ce placa video ai?