| ThomasMartin a întrebat:

Salutare am si eu o problema mica mi-am schimbat windowsul si nu imi mai merge netul. Eu am net de la upc am sunatla ei si am inteles ca trebuie sa fac niste setari ca sa activez netul din nou stie ineva cu? Adica imi apare netul dar acolo scrie canu are acces la internet cineva mi-a spus sa fac o comanda rapida la conexiunea de internet si sa o lipesc in dosarul Startup Adica pornire din AppData si am facut si degeaba. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu ChristiaNNN.La UPC e direct conect. Ştiu că şi eu am avut net de la ei, asta până să trec pe RDS unde eşa ca la tine.
Problema care o ai Narcis_Nedelut_1997 vine de la driverele plăcii de reţea, asta dacă nu e on board. dacă e on board si ai instalat windows 7 original nu refăcut cu RT 7 lite ar fi trebuit să meargă fără probleme. încearcă să instalezi driverele pentru placa de reţea şi dacă nu dă rezulktate atunci poate fi vorba de ceva din componente.Aşa intuitiv mi greu să îmi dau seama, făra să văd exact despre ce e vorba.Succes

| ThomasMartin explică (pentru DeyCj):

Nu mai am driverul de la placa de net nu il mai gasesc placa ere de la edimax en9130txl scrie pe ea si am cautat pe net driver si am luat 2 unul imi da fail iar alut imi apare un security catalog asa scrie si nu stiu ce sa fac cu el e luat chiar de pe siteul lor

| ThomasMartin explică (pentru DeyCj):

Daca stii tu alt site de unde as putea lua

5 răspunsuri:
| ChristiaNNN a răspuns:

Placa de retea e onboard? Ai instalat driverul placii de retea? Daca da fa-i un update. Nu stiu daca la UPC este cu user si pass, daca da pune user si pass la internet connection, adica sa creezi o sesiune de internet.

| ThomasMartin explică:

Http://www.facebook.com/......media/set/ incearca linkul asta sa vezi imagini cu ce imi apare poate stii u ce ar trebui sa fac