| PVAAVU a întrebat:

Salutare.Am un Android 8.0. Dacă 1mobile market e actualizat și setat să meargă pe orice sursă de internet, de ce nu merge?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Din fabrică telefoanele sunt setate ca fișierele mari să fie descărcate prin wifi. Trebuie să cauți prin setări (telefon și aplicație) să deblochezi această opțiune și să descarci fișiere mari și prin internetul telefoniei mobile.

| PVAAVU explică (pentru anonimg):

Am căutat.Nu am așa ceva.Și acum mi-am amintit că adesea puteam descărca și prin wi-fi și prin date mobile de pe 1mobile market.Acum când intru în el, nu se mai încarcă-asta e problema.Că nu se încarcă, nu că nu pot descărca.

| anonimg a răspuns (pentru PVAAVU):

1. verifica daca merge internetul pe telefon; daca nu merge, atunci nu treci la punctul 2.
2. actualizeaza aplicatia; daca nu merge actualizata, o dezinstalezi si apoi o reinstalezi iarasi.
3. verifica din nou setarile aplicatiei (poate din pricina vreunui update facut automat in fundal au aparut alte setari).
Daca nu merge nici asa, atunci contactezi producatorul aplicatiei sau cauti rezolvare pe site-ul android.ro.
Sau mai astepti raspunsuri aici; poate cineva priceput va da de intrebarea ta.
Sau mergi cu telefonul la un service, pentru ca acolo se rezolva si probleme de software.