| R0BERTT a întrebat:

Salutare, am un note 3 alb, si vreau sa stiu si eu cum aflu daca este 3G, adica unde ma uit in meniul lui? Si daca e fake? doar ce l-am luat! Dau funda mersi

4 răspunsuri:
| BandOfHorses a răspuns:

Diferenta dintre un fake si un real este ca fake-ul nu are toate functiile pe care le are originalul.Note 3-ul are nu doar 3G, ci si 4G. Foloseste codul *#06# pentru a afla codul unic de inregistrare si cauta in baze de date cu coduri si comapara-l. Daca l-ai achizionat la un pret foarte redus online este posibil sa fie fake sau noroc cel mai probabil.

| R0BERTT explică (pentru BandOfHorses):

Am un note3 sm-9005 unde vad in el daca e si 4G sau ceva de genul?

| BandOfHorses a răspuns (pentru R0BERTT):

Devicespecifications.com gsmarena.com chiar si pe site-ul oficial.

| SouLIce a răspuns:

Chiar daca este fake are 3g, toate telefoanele de pe piata la ora actuala au 3g