| GeorgieSPK a întrebat:

Salutare! Am un proiect de home improvement care implica montare de banda LED pe un perete. As vrea sa luminez din spate cateva obiecte care vin montate pe perete. Cum pot face sa luminez in culori diferite din aceeasi banda LED pe fiecare obiect separat? Exista vreun controler separat care se monteaza pe linie?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu daca pui o banda LED cu iluminare RGB nu va lumina fiecare obiect in parte in alt mod, ci la modul general va ilumina mereu in alta culoare asta insemna ca fiecare obiect iluminat va avea pe rand aceeasi culoare schimbatoare

Pentru ce vrei tu ca obiecte diferite sa fie iluminate diferit ai nevoie de un alt sistem fata de o banda led RGB fie de mai multe benzi LED

1 răspuns:
| Gugustelut a răspuns:

Salut!
1 : Faci asa... iti cumperi 4/5 perechi de ochelari fiecare intr-o culoare diferita si cand ai chef de alta doar schimbi perechea.

2. : Ia fra 10 benzi led de la orezari din dragon si iti faci frumos frumos de parca ai duce-o pe gagica-ta (dar cred ca n-ai) in Dubai.

Kiss love!