| Ion1231 a întrebat:

Salutare, am un televizor Hyundai model A321, când îi pun antena se aude un barait în difuzoarele lui dar ce ar trebui sa se audă nu se aude. Care ar fi cauza?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai imagine dar nu ai sunet? E televizor lcd sau cu tub?

| Ion1231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, poți vedea modelul pe internet, este o plasma lcd. Am sunet și imagine dar sunetul e un sunet de font.

| sierra1 a răspuns (pentru Ion1231):

Umblă la meniul de sunet, alege altă normă

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ion1231):

Incearca sa scoti sunetul tv ului prin statie sau prin căsti si vezi daca este vreo diferenta, daca se aude la fel atunci este u n defect din televizor si trebuie reparat o fi un integrat de sunet dus, sau difuzoarele arse.

| Ion1231 explică (pentru sierra1):

Sa știi ca am încercat. Când selectez alta intrare nu se mai aude senetul ala deranjant.

| Ion1231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e posibil sa fie o problema de la cablul de la antena? Gen am fibra optica și ma gândeam ca e de la fibra.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ion1231):

Nu, e de la tv defectiunea, daca era de la cablu sau de la fibră nu aveai nici imagine nici sunet la tv.

| sierra1 a răspuns (pentru Ion1231):

Nu altă intrare ci altă NORMĂ de sunet