| Laur2821 a întrebat:

Salutare, am un un sistem audio Logitech z5500, 505w, și am observat ca dacă e in priza scoate transformatorul un sunet "zzzzzzz" transformatorul e unu toroidal. Seaude când e liniște totala sau dacă ma apropii de subwoofer, știe cineva dacă are ceva sau se poate întâmpla ceva dacă îl las in priza? Probabil îl scoate de mult doar eu acum am sesizat, mulțumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, e normal să „zumzăie" dacă e în priză.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai probabil are cablul de rețea (220volti) lipit direct in transformator, de aceea auzi acel sunet, ca transformatorul consumă curent si cand aparatul este oprit din butonul on/off, deci cel mai bine il scoti din priză ca sa nu consume curent cand stă in standby