| Guest10 a întrebat:

Salutare. Am Windows 10 pe laptop, cu DirectX12.0 pe el.
Vreau sa imi instalez FIFA07, am tot ce imi trebuie, numai ca jocul are nevoie de DirectX9.0, si ca sa incep instalarea trebuie sa am DirectX9.0

Daca o sa dau instalare la DirectX9.0, se va sterge DirectX12.0 si va afecta functionalitatea programelor deja existente pe laptop?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu, se vor instala doar fișierele necesare, funcționalitatea calculatorului nu va fi afectata.
Daca jocul nu va merge, nu uita sa setezi compatibility mode : Windows 7.

| PainTech a răspuns:

Nu e nevoie să ștergi nimic, versiunile dx nu interferează între ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu afecteaza nimic