| Adelin24 a întrebat:

As dori sa achizitionez un laptop, eu m-am gandit la ceva de genul http://www.pcgarage.ro/......dark-gray/ insa nu imi prea convine procesorul. Daca stiti ceva mai bun dati link, buget max 2300 lei. Vreau sa stiu daca ar merge ceva jocuri pe acel asus..nu sunt nebun dupa jocuri dar ar fi ok daca ar merge ceva gen far cry 3 funda! :)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Dar ce nu iti place la procesor?

| Adelin24 explică (pentru sltlp):

Procesorul nu are putere de calcul mare (1, 7GHz) cu tot cu turbo boost ajunge la max 2, 7 GHz.

| sltlp a răspuns (pentru Adelin24):

Tu inca alegi procesoarele dupa numarul de ghz?

| Adelin24 explică (pentru sltlp):

Pai cum sa-l aleg? dupa generatie, GHZ, memorie cache

| sltlp a răspuns (pentru Adelin24):

Dupa generatie e ok. Dar mai putin dupa ghz sau cache. Eventual dupa benchmark-uri.

| Adelin24 explică (pentru sltlp):

Pana la urma am luat http://www.emag.ro/......DSG4GBBBM/ mi se pare mult mai ok. Totusi mersi de raspuns primesti funda.

7 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Beton laptopul.Te poţi juca far cry 3 cu grafica la maxim fără nici o problema.

| VladyXR a răspuns:

Ce ma amuza raspunsurile astea laughing, laptop asta e pentru multimedia sau mai bine zis pentru office photoshop etc, procesorul nu e pentru jocuri, e un procesor optimizat pentru a reduce energia!